O mnie

Cześć, jestem Kasia. Pracuję jako Data Scientist.

Z wykształcenia jestem neurobiologiem. Kiedyś myślałam, że nauka to moje powołanie i spędzę życie na odkrywaniu tajemnic mózgu, ale nie polubiłam się ze światem akademickim. Za to lubię dane, więc przeszłam do biznesu i zaczęłam pracę jako analityk pricingowy, później jako analityk danych, a jeszcze później jako Data Scientist.

Jestem samoukiem, pracowałam w kilku firmach i byłam po obydwu stronach rekrutacji, dlatego wiem to i owo – jak zostać analitykiem danych nie mając doświadczenia, jak przejść z analityka danych na rolę data scientist, czy jak znaleźć firmę, która nam odpowiada.

Lubię dobrą jakość, przez co dużo rzeczy mnie irytuje. Irytują mnie gównofirmy, w których klepie się 8 godzin jakieś bzdury. Wkurzają mnie managerowie, którzy rzucają się na sztuczną inteligencję tylko dlatego, że jest modna. Denerwuje mnie fuszerka i pisanie kodu na kolanie. Irytują mnie sztuczne zachwyty na linkedInie, podczas gdy tkwi się w pracy, której się nie lubi.

Chciałabym dzielić się swoją wiedzą. Chciałabym, aby ludzie wiedzieli, że praca jako analityk danych nie jest tylko dla wybrańców. Żeby kobiety były tak pewne siebie na rekrutacjach jak faceci. Aby ludzie zrozumieli, że satysfakcjonująca praca i jej warunki są na wyciągnięcie ręki. W dodatku, chciałabym popuścić trochę powietrza z tej nadętej bańki „profesjonalizmu” i zacząć mówić o pracy tak jak chcę, a nie jak wypada.