Mentoring

Uwaga! Zapisy na mentoring oraz spotkania jednorazowe WSTRZYMANE do odwołania. Gdy zapisy ponownie ruszą informacja zostanie zaktualizowana na tej stronie oraz podana przez media społecznościowe. Nie prowadzę także listy rezerwowej.

Co to jest mentoring?

Spotkania, które pozwolą ci zdobyć pracę w branży – pokierują we właściwym kierunku nauki, pomogą w przyswojeniu wiedzy oraz przyspieszą znalezienie pracy.

Dlaczego warto?

Czas to pieniądz. Szczególnie w kontekście rekrutacji. 

Możesz sam(a) zaplanować kolejne miesiące nauki, ale, umówmy się, skoro nie pracujesz jeszcze w branży to jaka jest szansa, że zrobisz to w sposób optymalny? Niczego ważnego nie pominiesz, nie zmarnujesz czasu na rzeczy nieistotne i do tego całkowicie gładko przejdziesz przez rekrutacje?

Policzmy to. Załóżmy, że w nowej pracy będziesz zarabiał(a) o 2 000 zł więcej niż obecnie. Każdy miesiąc nauki i szukania pracy kosztuje cię zatem 2 000 zł. Jeżeli mentoring zapewni ci pracę o 3 miesiące wcześniej niż samodzielna nauka to zyskujesz 6 000 zł – przy koszcie mentoringu mniejszym niż te pieniądze naturalnie wychodzisz na plus.

Dlaczego mentoring jest lepszy niż bootcampy i studia podyplomowe? Ponieważ możesz wydać 10 tysięcy na program na którym przerabiasz wszystkie przedmioty na ogólnym poziomie, obojętnie czy już je przerobiła/eś wcześniej, nie interesują cię lub wręcz przeciwnie – chcesz im poświęcić szczególną uwagę. Możesz też wydać np. tysiąc złotych miesięcznie na mentoring na którym przez 10 miesięcy masz indywidualny plan nauczania z osobistym nauczycielem praktykiem, który nie dość, że pomoże w nauce, to jeszcze poprowadzi przez praktyczny projekt, sprawdzi CV, przećwiczy branżowy angielski, doradzi w ofertach i omówi bieżące rekrutacje.

Polecam spotkania z Kasią! Patrząc ile osiągnęłam przez 5 miesięcy z jej wsparciem vs wcześniejsze 3,5 roku samodzielnej nauki widzę ogromną różnice. Znalazłam pierwsza pracę jako Data Scientistka!! – to chyba wystarczający argument 😉

Oferta

Oferuję dwa rodzaje spotkań: jednorazowe oraz regularne.

Jednorazowe spotkanie w zależności od twojego celu może polegać na:

 • Ocenie predyspozycji i szans na przebranżowienie, ocenie bieżących umiejętności i w jakim kierunku powinnaś/powinieneś iść (np. DA czy DS), rozwiązanie wątpliwości jak wygląda rzeczywista praca w tych zawodach
 • Ustalenie planu działania na najbliższe tygodnie lub miesiące. Podzielenie się kursami i linkami, które warto zrobić lub ocena kursów, studiów lub bootcampów, które cię interesują
 • Pomocy technicznej np. w rozwiązaniu zadania na studia
 • Uzgodnienie zakresu projektu do portfolio lub sprawdzenie tego projektu 
 • Wskazówkach jak organizować naukę, utrzymać motywację i mierzyć postępy
 • Sprawdzeniu CV
 • Przeprowadzeniu testowej rozmowy rekrutacyjnej, np. live coding interview lub branżowej rozmowy po angielsku
 • Pomocy w wyborze ofert pracy i pomyślnego przejścia przez rekrutację

Cena: 249 zł / h

EDIT: Zgodnie z informacją na górze strony, obecnie nie przyjmuję zapisów na spotkania jednorazowe.

Regularny mentoring (spotkania raz w tygodniu):

 • Na pierwszym spotkaniu ustalamy plan działania na najbliższe tygodnie i miesiące na podstawie twojego celu.
 • Uczysz się teorii oraz programowania między spotkaniami robiąc uzgodnione zadania oraz przerabiając zarekomendowane kursy lub książki. Podczas spotkań sprawdzamy progres nauki i przerabiamy czego nie zrozumiałaś/eś, analizujemy zadania i sprawdzamy, czy można je zrobić lepiej.
 • Robimy kompletny projekt do portfolio – od szukania danych, przez ich obróbkę, analizę, po np. budowę modelu uczenia maszynowego. Co tydzień analizujemy progres, sprawdzamy kod i ustalamy co dalej.
 • Jak jesteś gotowa/y to przygotowujemy cię do rekrutacji – budujemy CV, sprawdzamy oferty pracy, przechodzimy przez próbne zadania i rozmowę kwalifikacyjną. Po każdej odbytej rozmowie o pracę analizujemy ją przechodząc przez pytania i twoje odpowiedzi.
 • Skutkiem ubocznym spotkań jest m.in. znaczące zwiększenie pewności siebie czy przećwiczenie branżowego angielskiego.

Jestem dla ciebie dostępna także między spotkaniami, np. gdy:

 • nie potrafisz czegoś napisać w kodzie przez co utknęła/eś w projekcie
 • potrzebujesz pilnej pomocy z rekrutacją. 

Cena: 899 zł / miesiąc

EDIT: Zgodnie z informacją na górze strony, obecnie nie przyjmuję zapisów na regularny mentoring.

Kwestie techniczne

Spotkania odbywają się online za pomocą google hangout. Nie wymaga on instalacji, wystarczy otworzyć link do spotkania w przeglądarce. Spotkania odbywają się w tylko w dni robocze w godzinach popołudniowych.

Płatność dokonywana jest po spotkaniu przelewem bankowym. W razie potrzeby wystawiam fakturę VAT.

Aby się umówić napisz na kontakt@crappydata.pl, najlepiej od razu z informacją jakie dni i godziny spotkania Ci pasują.

Opinie

Kasia jest bardzo zaangażowaną mentorką. Często jest trudno zacząć naukę / projekt, bo nie wiemy jak. Kasia pomogła mi ustalić cel projektu, podzieliła się danymi co ułatwiło mi postawienie pierwszych kroków. Cotygodniowe spotkania pozwalają utrzymać stały progress i posuwanie się do przodu z projektem (przy pracy samodzielnej lubimy szukać sobie wymówek).
 
Gdy zaczęłam wysyłać CV, Kasia zaproponowała mi przeprowadzenie przykładowej rozmowy rekrutacyjnej na podstawie jej doświadczeń – było to bardzo pomocne, aby zweryfikować obszary w których muszę jeszcze coś doczytać / douczyć się. 
Mocna stroną pracy z Kasia jest jej droga zawodowa i doświadczenie – w moim przypadku chciałam podążać podobną drogą, więc wskazówki od niej okazały się niezwykle pomocne. Nie mam tu na myśli jedynie technicznych umiejetność (bo z samymi technicznymi umiejętnościami ciężko będzie dostać pracę). Spotkania z Kasią dodały mi pewności siebie, którą mogłam pokazać na rozmowach i przekonać do siebie osoby po drugiej stronie rekrutacji. 
Polecam spotkania z Kasią! Patrząc ile osiągnęłam przez 5 miesięcy z jej wsparciem vs wcześniejsze 3,5 roku samodzielnej nauki widzę ogromną różnice. Znalazłam pierwsza pracę jako Data Scientistka!! – to chyba wystarczający argument 😉

Sylwia

____________

Bardzo polecam mentoring z Kasią – crappydata 🙂
Wiem, że takie zwykłe zdanie nikogo nie zachęci, ale mi wystarczyła niepełna godzina rozmowy żeby:
1.       zweryfikować moje pojęcie o pracy jako data analyst i wejściu do branży,
2.       wskazać konkretne działania jakie w moim przypadku mogą mi pomóc w przebranżowieniu,
 
a najważniejsze
3.       zmotywować mnie do faktycznego podjęcia konkretnych działań.
 
Rozmowa z Kasią sprawiła, że zrozumiałam, że nie jest ze mną tak źle, wskazała mi konkretne rzeczy (od czego powinnam zacząć) i zmotywowała mnie do zmian – a to już uważam za ogromny sukces.

Agnieszka

____________

Kasia jest profesjonalną i bardzo życzliwą osobą. Godzina spotkania minęła w mgnieniu oka. Otrzymałam mnóstwo przydatnych i praktycznych porad dotyczących przygotowania CV, nauki, jak dobrze wypaść na rozmowie rekrutacyjnej i wiele innych.  Polecam wszystkim, którzy mają wątpliwości, nie wiedzą od czego zacząć albo chcą uporządkować swoją wiedzę na temat szeroko pojętej branży Data Science.

Patrycja