Mentoring

Uwaga! Na regularny mentoring aktualnie nie mam miejsc, zapraszam do zapisu na spotkania jednorazowe.

Co to jest mentoring?

Spotkania, które pozwolą ci zdobyć pracę w branży – pokierują we właściwym kierunku nauki, pomogą w przyswojeniu wiedzy oraz przyspieszą znalezienie pracy.

Dlaczego warto?

Czas to pieniądz. Szczególnie w kontekście rekrutacji. 

Możesz sam(a) zaplanować kolejne miesiące nauki, ale, umówmy się, skoro nie pracujesz jeszcze w branży to jaka jest szansa, że zrobisz to w sposób optymalny? Niczego ważnego nie pominiesz, nie zmarnujesz czasu na rzeczy nieistotne i do tego całkowicie gładko przejdziesz przez rekrutacje?

Policzmy to. Załóżmy, że w nowej pracy będziesz zarabiał(a) o 2 000 zł więcej niż obecnie. Każdy miesiąc nauki i szukania pracy kosztuje cię zatem 2 000 zł. Jeżeli mentoring zapewni ci pracę o 3 miesiące wcześniej niż samodzielna nauka to zyskujesz 6 000 zł – przy koszcie mentoringu mniejszym niż te pieniądze naturalnie wychodzisz na plus.

Dlaczego mentoring jest lepszy niż bootcampy i studia podyplomowe? Ponieważ możesz wydać 10 tysięcy na program na którym przerabiasz wszystkie przedmioty na ogólnym poziomie, obojętnie czy już je przerobiła/eś wcześniej, nie interesują cię lub wręcz przeciwnie – chcesz im poświęcić szczególną uwagę. Możesz też wydać np. tysiąc złotych miesięcznie na mentoring na którym przez 10 miesięcy masz indywidualny plan nauczania z osobistym nauczycielem praktykiem, który nie dość, że pomoże w nauce, to jeszcze poprowadzi przez praktyczny projekt, sprawdzi CV, przećwiczy branżowy angielski, doradzi w ofertach i omówi bieżące rekrutacje.

Polecam spotkania z Kasią! Patrząc ile osiągnęłam przez 5 miesięcy z jej wsparciem vs wcześniejsze 3,5 roku samodzielnej nauki widzę ogromną różnice. Znalazłam pierwsza pracę jako Data Scientistka!! – to chyba wystarczający argument 😉

Oferta

Oferuję dwa rodzaje spotkań: jednorazowe oraz regularne.

Jednorazowe spotkanie w zależności od twojego celu może polegać na:

 • Ocenie predyspozycji i szans na przebranżowienie, ocenie bieżących umiejętności i w jakim kierunku powinnaś/powinieneś iść (np. DA czy DS), rozwiązanie wątpliwości jak wygląda rzeczywista praca w tych zawodach
 • Ustalenie planu działania na najbliższe tygodnie lub miesiące. Podzielenie się kursami i linkami, które warto zrobić lub ocena kursów, studiów lub bootcampów, które cię interesują
 • Pomocy technicznej np. w rozwiązaniu zadania na studia
 • Uzgodnienie zakresu projektu do portfolio lub sprawdzenie tego projektu 
 • Wskazówkach jak organizować naukę, utrzymać motywację i mierzyć postępy
 • Sprawdzeniu CV
 • Przeprowadzeniu testowej rozmowy rekrutacyjnej, np. live coding interview lub branżowej rozmowy po angielsku
 • Pomocy w wyborze ofert pracy i pomyślnego przejścia przez rekrutację

Cena: 299 zł / h

Regularny mentoring (spotkania raz w tygodniu):

 • Na pierwszym spotkaniu ustalamy plan działania na najbliższe tygodnie i miesiące na podstawie twojego celu.
 • Uczysz się teorii oraz programowania między spotkaniami robiąc uzgodnione zadania oraz przerabiając zarekomendowane kursy lub książki. Podczas spotkań sprawdzamy progres nauki i przerabiamy czego nie zrozumiałaś/eś, analizujemy zadania i sprawdzamy, czy można je zrobić lepiej.
 • Robimy kompletny projekt do portfolio – od szukania danych, przez ich obróbkę, analizę, po np. budowę modelu uczenia maszynowego. Co tydzień analizujemy progres, sprawdzamy kod i ustalamy co dalej.
 • Jak jesteś gotowa/y to przygotowujemy cię do rekrutacji – budujemy CV, sprawdzamy oferty pracy, przechodzimy przez próbne zadania i rozmowę kwalifikacyjną. Po każdej odbytej rozmowie o pracę analizujemy ją przechodząc przez pytania i twoje odpowiedzi.
 • Skutkiem ubocznym spotkań jest m.in. znaczące zwiększenie pewności siebie czy przećwiczenie branżowego angielskiego.

Jestem dla ciebie dostępna także między spotkaniami, np. gdy:

 • nie potrafisz czegoś napisać w kodzie przez co utknęła/eś w projekcie
 • potrzebujesz pilnej pomocy z rekrutacją. 

Cena: 1099 zł / miesiąc

EDIT: Zgodnie z informacją na górze strony, obecnie nie przyjmuję zapisów na regularny mentoring.

Kwestie techniczne

Spotkania odbywają się online za pomocą google hangout. Nie wymaga on instalacji, wystarczy otworzyć link do spotkania w przeglądarce. Spotkania odbywają się w tylko w dni robocze w godzinach popołudniowych.

Płatność dokonywana jest po spotkaniu przelewem bankowym. W razie potrzeby wystawiam fakturę VAT.

Aby się umówić napisz na kontakt@crappydata.pl, najlepiej od razu z informacją jakie dni i godziny spotkania Ci pasują.

Opinie

Kasia jest bardzo zaangażowaną mentorką. Często jest trudno zacząć naukę / projekt, bo nie wiemy jak. Kasia pomogła mi ustalić cel projektu, podzieliła się danymi co ułatwiło mi postawienie pierwszych kroków. Cotygodniowe spotkania pozwalają utrzymać stały progress i posuwanie się do przodu z projektem (przy pracy samodzielnej lubimy szukać sobie wymówek).
 
Gdy zaczęłam wysyłać CV, Kasia zaproponowała mi przeprowadzenie przykładowej rozmowy rekrutacyjnej na podstawie jej doświadczeń – było to bardzo pomocne, aby zweryfikować obszary w których muszę jeszcze coś doczytać / douczyć się. 
Mocna stroną pracy z Kasia jest jej droga zawodowa i doświadczenie – w moim przypadku chciałam podążać podobną drogą, więc wskazówki od niej okazały się niezwykle pomocne. Nie mam tu na myśli jedynie technicznych umiejetność (bo z samymi technicznymi umiejętnościami ciężko będzie dostać pracę). Spotkania z Kasią dodały mi pewności siebie, którą mogłam pokazać na rozmowach i przekonać do siebie osoby po drugiej stronie rekrutacji. 
Polecam spotkania z Kasią! Patrząc ile osiągnęłam przez 5 miesięcy z jej wsparciem vs wcześniejsze 3,5 roku samodzielnej nauki widzę ogromną różnice. Znalazłam pierwsza pracę jako Data Scientistka!! – to chyba wystarczający argument 😉

Sylwia

____________

Bardzo polecam mentoring z Kasią – crappydata 🙂
Wiem, że takie zwykłe zdanie nikogo nie zachęci, ale mi wystarczyła niepełna godzina rozmowy żeby:
1.       zweryfikować moje pojęcie o pracy jako data analyst i wejściu do branży,
2.       wskazać konkretne działania jakie w moim przypadku mogą mi pomóc w przebranżowieniu,
 
a najważniejsze
3.       zmotywować mnie do faktycznego podjęcia konkretnych działań.
 
Rozmowa z Kasią sprawiła, że zrozumiałam, że nie jest ze mną tak źle, wskazała mi konkretne rzeczy (od czego powinnam zacząć) i zmotywowała mnie do zmian – a to już uważam za ogromny sukces.

Agnieszka

____________

Kasia jest profesjonalną i bardzo życzliwą osobą. Godzina spotkania minęła w mgnieniu oka. Otrzymałam mnóstwo przydatnych i praktycznych porad dotyczących przygotowania CV, nauki, jak dobrze wypaść na rozmowie rekrutacyjnej i wiele innych.  Polecam wszystkim, którzy mają wątpliwości, nie wiedzą od czego zacząć albo chcą uporządkować swoją wiedzę na temat szeroko pojętej branży Data Science.

Patrycja